Zdobienia - farbki akrylowe

Zdobienia - farbki akrylowe

Paulina Pudełek-Gorgol – Eclair Educator Łuków

Długie, piękne i oryginalnie ozdobione paznokcie to marzenie większości kobiet. Dlatego my, jako stylistki powinnyśmy potrafić wykonać naszym Klientkom praktycznie każdą stylizację, aby mogły poczuć się wyjątkowo.

Dziś mamy wszystko dostosowane do swojej osobowości. Komputer, tablet i smartphone z unikatowymi aplikacjami, oryginalne ubrania, niepowtarzalny styl i wszystko, co nietypowe. A Czy Paznokcie Dobieramy Równie Starannie? Okazuje się, że dla większości Pań piękne paznokcie są nieodzownym elementem codziennej stylizacji. Klientki są bardzo wymagające, a my dzięki szkoleniom z najnowszych technik jesteśmy w stanie „wyczarować” praktycznie wszystko na ich dłoniach. Musimy pamiętać, że dobre szkolenia to podstawa sukcesu, a podążając za najnowszymi trendami i związanymi z tym ideami, ten sukces wzmacniamy, a sukces w naszej branży nie łatwo jest osiągnąć, jeszcze trudniej utrzymać się na szczycie przez kolejne lata. Tradycyjne stylizacje coraz częściej odchodzą w zapomnienie. Kobiety pragną mieć wyjątkowe i niepowtarzalne paznokcie. Coraz bardziej popularne stają się paznokcie tematyczne. Stylowe, wyraziste i nieszablonowe. Podkreślające charakter kobiety, która je „nosi”. Jeśli nie wiemy jakie zdobienie zaproponować naszym Klientkom, musimy zapytać o upodobania, zainteresowania, styl aby dobrać odpowiedni wariant. Nasze stylizacje powinny być świeże i kreatywne. Zatem spójrzmy na paznokcie z zupełnie innej perspektywy. Dla niektórych kobiet tematem stylizacji może być ich ukochana bajka z dzieciństwa. Dlaczego nie wykorzystać tego motywu na paznokciach naszych szalonych Klientek.

Technika, którą możemy w tym celu wykorzystać to ICON NAILS DESIGN.

Do wykonania wzorów taką techniką jest nam potrzebny jedynie cienki pędzelek Nail Art, woda i farbki akrylowe. Farbki akrylowe Eclair stanowią połączenie spoiwa syntetycznego i wody, mają konsystencję kremu, pakowane są w pojemniki. Dostępnych jest 5 paletek po cztery kolory, mieszając je ze sobą jesteśmy w stanie uzyskać pełną gamę kolorystyczną. Ich bardzo dużym atutem jest wysoka pigmentacja i w związku z tym doskonałe krycie. Można je nakładać warstwowo.

Zdobienia farbkami akrylowymi możemy wykonywać zarówno na klasycznym manicure, hybrydowym jak i paznokciach akrylowych czy żelowych. ICON NAILS DESIGN, to technika, z którą można puścić wodze fantazji. Farbkami akrylowymi jesteśmy w stanie stworzyć na paznokciach praktycznie wszystko. Zaczynając od linii, kwiatków, diamentów, po bardziej skomplikowane wzory jakimi są postacie z bajek. Jest to technika zarówno dla zaawansowanych stylistek jak i dla osób początkujących. Profesjonalnie wykonane zdobienia zachowują swoją świeżość przez kilka tygodni. Często pada pytanie: „Czy należy mieć zdolności plastyczne?” Na pewno jest to jeden z bardzo ważnych atrybutów, natomiast najważniejsze są jednak zdolności manualne i trening. Malowania farbami akrylowymi można nauczyć praktycznie każdego. Odpowiednio przygotowany program i czas powodują, iż wiele osób odkrywa w sobie talent, który przeradza się w niezwykłą pasję.

Jak wykonać wzory farbkami akrylowymi?

Przed przystąpieniem do wykonania wzoru musimy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Matowimy dokładnie błyszczącą warstwę delikatnym bloczkiem, a następnie wygładzamy. Po zmatowieniu dokładnie oczyszczamy płytkę z pyłu. Mieszamy farbkę akrylową z wodą do uzyskania wodnistej konsystencji. Malując szerokie paski, czy duże elementy nabieramy na pędzelek dużo farbki i pod kątem 30 stopni nakładamy na powierzchnię paznokcia. Natomiast jeśli chcemy uzyskać cienkie linie bądź stworzyć kontur przedmiotom bądź np. postaci nabieramy niewielką ilość produktu. Układając pędzelek pod kątem prostym, malujemy dosłownie „jednym włoskiem” linie . Cienkie linie wymagają dużego skupienia, nasze ruchy powinny być wolne, precyzyjne i delikatne, dzięki temu nasze zdobienia będą wyglądały niczym „żywe” postacie z bajek. Dodatkowo nasze paznokcie możemy ozdobić kryształami Swarovskiego, to dzięki nim nasze wzory będą jeszcze bardziej okazałe, magiczne i bardziej luksusowe.

hybryda
Modelujemy paznokcie używając żelu Ice Blue.
maniucre hybrydowy
Nanosimy na paznokieć lakier hybrydowy UVlac 01, utwardzamy w lampie.
uv żel
Na białą bazę nanosimy żele kolorowe.

nail art
Gąbeczką bezpyłową wykonujemy cieniowanie.
zdobienia
Zaczynamy od koloru skóry naszej postaci dodając do białej farbki akrylowej niewielką ilość pomarańczowej.
stylizacja paznokci
Kolejne elementy nanosimy na dokładnie wysuszoną wcześniejszą warstwę, w przeciwnym razie farbki się rozmażą.
farbki akrylowe
Cienkimi liniami w kolorze czarnym wykonujemy kontury. Całość pokrywamy dwiema warstwami TOP UVlac.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
Facebook
Facebook
KOD FACEBOOK
Youtube
Youtube
KOD YOUTUBE
Instagram
Instagram
KOD INSTAGRAM