Cienkie pędzle – zastosowanie w farbkach i żelach

Cienkie pędzle – zastosowanie w farbkach i żelach
Karolina Adamczyk – Eclair Educator Poznań

W zdobnictwie, chcąc tworzyć indywidualne i niepowtarzalne wzory, stosujemy pędzle. Są one doskonałe do malowania zarówno precyzyjnych wzorów jak i nieco większych, mniej wymagających kształtów. Aby zachować optymalne właściwości swojego pędzelka należy używać go zgodnie z zastosowaniem oraz przestrzegać pewnych sztywnych zasad stosowanych w zdobieniach.

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w osobny pędzel do farb akrylowych oraz do żeli. Uchroni to włosie przed sklejaniem czy rozszczepianiem oraz pozwoli zachować porządek w produktach, którymi będziemy malować.

Aby włos był zawsze sprężysty i elastyczny, należy czyścić go po każdym użyciu. W przeciwnym razie resztki produktów będą zasychać, a próba doczyszczenia skończy się na utracie większości włosia oraz jego właściwości.

Pamiętać należy również o tym, aby nie zostawiać go w naczyniu z wodą. Po oczyszczeniu, suszymy go i odkładamy na swoje miejsce. Jeżeli nasz pędzel jest utrzymany w odpowiedni sposób możemy przejść do malowania. Nakładamy niedużą ilość produktu, zanurzając końcówkę włosia w naczyniu z farbką lub żelem. Prowadząc linię, pamiętać należy o długich i jednolitych pociągnięciach, które kierujemy zawsze wzdłuż prowadzonej linii. Jeżeli mamy nawyk ruchów oscylacyjnych, na przykład po rysowaniu ołówkiem lub węglem należy się go kategorycznie wyzbyć. Grubość prowadzonej linii uzależniona jest tylko i wyłącznie od nacisku jaki położymy na pędzel. Stosując mocniejszy docisk linia będzie grubsza, a cieńsza przy delikatniejszych pociągnięciach.

pędzle do nail art eclair
Na przygotowanych wcześniej paznokciach malujemy wzór żelem Girl power, utwardzamy.

pędzle do nail art
Pokrywamy paznokieć topem Eclair UVlac, który również należy utwardzić.


Następnie matujemy paznokieć pod wzór kostką polerską.

nail art
Wzór wypełniamy różową farbką.

nail art pędzle
Detale wykańczamy czarnym kolorem.

nail art
Całość ponownie przykrywamy topem i utwardzamy.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
Facebook
Facebook
KOD FACEBOOK
Youtube
Youtube
KOD YOUTUBE
Instagram
Instagram
KOD INSTAGRAM